SUN CARE

opalovací přípravky s obsahem vitamínu A a E

Každý ví jak škodlivé může býti UV-záření. Proto laboratoře MACON, které vyvinuly sérii speciální péče ochrany pleti před sluncem, která kůži chrání a zároveň ošetřuje.

Tato řada obsahuje látky jako vitamin E, exrakt z Aloe Vera, kyselinu hyaluronovou, které pleť vyživují, hydratují a podporují zdravé opálení. Opalovací řada zajišťuje zvlhčení pokožky. Vyživující látky v ní obsažené zmírní stárnutí kůže, zabraňují vzniku vrásek a tvoření slunečních pih.

Sluneční produkty od firmy MACON jsou použitelné pro všechny typy pleti a mohou být kombinovány s běžnými MACON produkty péče o pleť.

Proč světelný ochraný faktor? V ochraném slunečním prostředku jsou širokospektrální (ochrané světelné faktory) použity proti UV-A a UV-B záření, aby kůže byla co možná nejlépe chráněna.

UV-A záření je na celém světě stejně nebezpečné. Proniká až do škáry (corium) a může poškodit vazbové tkáňové nitky, což opět urychluje proces stárnutí kůže a eventuálně může vést i k rakovině kůže.

UV-B záření je závislé na intenzitě a závislé na stavu slunce, stupni zeměpisné šířky, ale také na stupni oblačnosti. Zasahuje povrch země, může proniknout okením sklem, taktéž vodou - což může vést při koupání k slunečnímu úpalu. Toto záření uvolňuje po slunečním úpalu pozdní pigmentaci, dráždí kůži očních víček, je ale důležité pro fyziologickou proměnu provitaminu D na vitamin D3 v kůži.

Prostřednictvím LSF (ochranného faktoru) se nebezpečí slunečního úpalu oddálí. Číselné údaje na obalu říkají, jak dlouho můžeme zůstat na slunci, aniž bychom dostali sluneční úpal. Například: LSF 8 x 10 minut = 8O minut ochrany; LSF 12x 10 minut = 120 minut ochrany atd. Doporučení - vždy začít s vyšším LSF, než si pokožka vytvoří vlastní ochranu.


Existují čtyři různé typy kůží s určitými vlastnostmi , na které mohou být použity tyto sluneční produkty:

 
Typ kůže

Vlastnost

Doporučený LSF

1

rychlý sluneční úpal - žádné zhnědnutí

LSF 15 a více

2

častý sluneční úpal - slabé zhnědnutí

LSF 9 - 14

3

občasný sluneční úpal - dobré opálení

LSF 5 - 8

4

žádný sluneční úpal - hluboké opálení

LSF 2 - 4

Jmenované ochranné sluneční faktory jsou evropským standardem. Australský standard je dvakrát vyšší.

U lidí, kteří jsou náchylní k akné typu Mallorca, se doporučují výrobky bez tukových látek a emulgátorů a to nejen při opalování, ale také při kosmetické péči. Má se začít již nejméně 14 dní před dovolenou. Doporučuje se MACON - opalovací gel LSF 12.

Výrobky ze serie MACON - opalovací řada neobsahují žádný titandioxid a žádný zinkdioxid! Jenom kůži chránící a pečující intensivní látky pro perfektní opálení.

Tip: Aby se docílilo souměrného opálení, doporučuje se provést obličejový a tělový peeling (např. BIO-ACTIV pleťový peeling a RELAX VITAL tělový peeling) 24 hodin před prvním sluněním. 

webdesign: Webová továrna | webova.tovarna@weto.cz